iPad Kostenberekeningstool
Bereken de totale kosten van eigendom voor een Apple iPad, inclusief aankoop, accessoires, abonnementen en onderhoud over 1-5 jaar.
Uw iPad Kostenoverzicht
De Ultieme Gids voor het Kiezen van de Juiste Apple iPad (2024)
Het kiezen van de juiste iPad kan een uitdagende taak zijn, vooral met het brede aanbod aan modellen, specificaties en prijspunten dat Apple biedt. Deze uitgebreide gids helpt u bij het maken van een weloverwogen beslissing door alle belangrijke aspecten te belichten, van technische specificaties tot praktische toepassingen en kostenoverwegingen.
1. Overzicht van het Huidige iPad-Aanbod (2024)
Apple biedt momenteel vijf hoofdmodellen in hun iPad-lijn, elk gericht op verschillende gebruikersbehoeften en budgetten:
- iPad Pro (11″ en 12.9″) – Het vlaggenschip model voor professionals met M2-chip, ProMotion-scherm en optionele 5G-connectiviteit.
- iPad Air (5e generatie) – Een krachtige middenklasser met M1-chip en USB-C-poort, ideaal voor de meeste gebruikers.
- iPad (10e generatie) – De basis-iPad met A14 Bionic-chip en USB-C, geschikt voor casual gebruik.
- iPad mini (6e generatie) – Compact formaat met A15-chip, perfect voor onderweg.
Vergelijkingstabel iPad Modellen (2024)
| Model | Chip | Schermgrootte | Opslagopties | Startprijs (Wi-Fi) | ProMotion | Face ID |
|---|---|---|---|---|---|---|
| iPad Pro 12.9″ (6e gen) | M2 | 12.9″ Liquid Retina XDR | 128GB-2TB | €1.449 | Ja | Ja |
| iPad Pro 11″ (4e gen) | M2 | 11″ Liquid Retina | 128GB-2TB | €999 | Ja | Ja |
| iPad Air (5e gen) | M1 | 10.9″ Liquid Retina | 64GB-256GB | €729 | Nee | Ja (Touch ID in knop) |
| iPad (10e gen) | A14 Bionic | 10.9″ Liquid Retina | 64GB-256GB | €599 | Nee | Nee (Touch ID in knop) |
| iPad mini (6e gen) | A15 Bionic | 8.3″ Liquid Retina | 64GB-256GB | €599 | Nee | Nee (Touch ID in knop) |
2. Belangrijke Overwegingen bij het Kiezen van een iPad
2.1 Gebruiksdoel en Prestatiebehoeften
De keuze voor een specifiek iPad-model hangt sterk af van uw beoogde gebruik:
- Professionele toepassingen: Voor grafisch ontwerp, videobewerking of 3D-modellering is de iPad Pro met M2-chip en optioneel 16GB RAM de beste keuze. De ProMotion-technologie (120Hz) zorgt voor vloeiende animaties en precieze Apple Pencil-respons.
- Algemeen gebruik: Voor web browsen, e-mail, streaming en lichte productiviteit volstaat de iPad Air of basis-iPad ruimschots. De M1-chip in de Air biedt uitstekende prestaties voor de meeste taken.
- Onderwijs en notities: De iPad (10e gen) of iPad mini met Apple Pencil ondersteuning zijn uitstekend voor studenten. Het compacte formaat van de mini maakt het ideaal voor onderweg.
- Media consumptie: Voor films kijken en games spelen zijn alle modellen geschikt, waarbij grotere schermen (Pro 12.9″) een betere ervaring bieden.
2.2 Schermtechnologie en Grootte
Apple biedt verschillende schermtechnologieën:
- Liquid Retina: Standaard op alle modellen, met uitstekende kleurweergave en helderheid (500 nits).
- Liquid Retina XDR (Pro 12.9″): Mini-LED backlight met 1000 nits duurzame helderheid en 1600 nits piekhelderheid voor HDR-content.
- ProMotion: Alleen op Pro-modellen, met adaptieve refresh rates tot 120Hz voor vloeiendere interacties.
- True Tone: Aanwezig op alle modellen, past de kleurtemperatuur automatisch aan aan het omgevingslicht.
Schermgrootte is een persoonlijke voorkeur, maar overweeg:
- 8.3″ (mini): Ultra-portabel, ideaal voor lezen en notities
- 10.9″ (Air/basis): Balans tussen portabiliteit en productiviteit
- 11″ (Pro): Optimaal voor multitasking en professioneel werk
- 12.9″ (Pro): Beste voor media en als laptopvervanger
2.3 Opslagcapaciteit
iPads zijn niet uitbreidbaar, dus kies wijselijk:
| Gebruikersprofiel | Aanbevolen Opslag | Geschatte Benodigde Ruimte |
|---|---|---|
| Casual gebruiker (e-mail, web, licht foto) | 64GB | 10-20GB |
| Student (notities, documenten, enkele apps) | 128GB | 30-50GB |
| Content creator (foto’s, video’s, professionele apps) | 256GB-512GB | 100-300GB |
| Professional (4K video, grote projectbestanden) | 1TB-2TB | 500GB+ |
Tip: Gebruik iCloud voor back-ups en bestandensynchronisatie om lokale opslag te ontlasten. De eerste 5GB iCloud-opslag is gratis, met betaalde upgrades beschikbaar.
3. Accessoires: Essentieel voor Productiviteit
3.1 Apple Pencil (1e en 2e generatie)
De Apple Pencil transformeert uw iPad in een krachtig teken- en notitieapparaat:
- Apple Pencil (2e generatie): Compatibel met iPad Pro (3e gen en nieuwer), iPad Air (4e gen en nieuwer), en iPad mini (6e gen). Magnetisch oplaadbaar en met dubbel-tik functie voor toolwisseling.
- Apple Pencil (1e generatie): Werkt met oudere iPad-modellen. Oplaadt via Lightning-connector.
Voor professionele kunstenaars en ontwerpers is de 2e generatie Pencil met zijn lagere latentie (9ms) en drukgevoeligheid de beste keuze. Studentenen aantekeningen kunnen volstaan met de 1e generatie.
3.2 Toetsenborden: Magic Keyboard vs Smart Keyboard Folio
| Functie | Magic Keyboard | Smart Keyboard Folio |
|---|---|---|
| Compatibiliteit | iPad Pro 11″/12.9″ (3e gen en nieuwer), iPad Air (4e/5e gen) | iPad (7e-10e gen), iPad Air (3e-5e gen), iPad Pro 10.5″/11″ |
| Trackpad | Ja (glasoppervlak) | Nee |
| Backlit toetsen | Ja | Nee |
| USB-C doorvoer | Ja | Nee |
| Aanpasbare hoek | Ja (cantilever ontwerp) | Nee (2 vaste posities) |
| Prijs | €349 (11″), €419 (12.9″) | €199-€249 |
De Magic Keyboard biedt een laptop-achtige ervaring met zijn trackpad en aanpasbare kijkhoek, maar is aanzienlijk duurder. De Smart Keyboard Folio is lichter en goedkoper, maar mist geavanceerde functies.
3.3 Beschermhoezen en Stands
Een goede hoes beschermt uw investering:
- Smart Folio: Magnetische hoes die automatisch uw iPad wakker maakt/slaapstand activeert. Beschikbaar in verschillende kleuren en materialen (€79).
- Derde-partij opties: Merken als Logitech, Zagg en Belkin bieden robuuste bescherming met extra functies zoals ingebouwde stands en toetsenbordintegratie.
- Screen protectors: Essentieel voor bescherming tegen krassen, vooral als u de Apple Pencil veel gebruikt. Kies voor een matte variant om reflecties te verminderen.
4. Connectiviteit: Wi-Fi vs Cellular
De keuze tussen Wi-Fi-only en Cellular-modellen hangt af van uw mobiliteitsbehoeften:
4.1 Wi-Fi Modellen
- Goedkoper (€150 besparing)
- Geschikt voor thuis- en kantoorgebruik
- Kan altijd later een hotspot gebruiken
- Geen extra maandelijkse kosten
4.2 Cellular Modellen
- Altijd verbonden met 4G/5G (afhankelijk van model)
- Ideaal voor zakelijk gebruik of frequente reizigers
- eSIM-ondersteuning voor gemakkelijk wisselen van providers
- Extra kosten: €150 aankoop + maandelijkse datakosten (€10-€30)
Overweeg een cellular model als:
- U vaak onderweg bent zonder betrouwbare Wi-Fi
- U uw iPad als primaire werkmachine gebruikt
- U in gebieden werkt met beperkte Wi-Fi-dekking
5. Kostenanalyse: Totale Eigendomskosten
De initiële aankoopprijs is maar een deel van de totale kosten. Overweeg de volgende factoren over de levensduur van uw iPad (gemiddeld 3-5 jaar):
5.1 Initiële Kosten
- iPad basisprijs (€399-€2.399)
- Accessoires (€79-€419)
- AppleCare+ (€129 voor 2 jaar)
- Belasting (21% BTW in Nederland/België)
5.2 Terugkerende Kosten
- iCloud opslag (€1,29-€12,99/maand)
- Mobile data abonnement (€10-€30/maand voor cellular modellen)
- App abonnementen (€1-€20/maand per app)
- Verzekering (indien niet via AppleCare+)
5.3 Verborgen Kosten
- Reparaties buiten garantie (schermreparatie: €200-€600)
- Upgrades (nieuwe accessoires, opslaguitbreiding via iCloud)
- Productiviteitsapps (eenmalige aankopen of abonnementen)
- Verlies/diefstal verzekering
Onze calculator hierboven helpt u al deze kosten in kaart te brengen voor een realistisch beeld van de totale uitgaven over de bezitperiode.
6. iPad vs Alternatieven: Een Objectieve Vergelijking
Hoewel iPads marktleider zijn, zijn er waardige alternatieven:
| Criteria | Apple iPad | Samsung Galaxy Tab | Microsoft Surface | Amazon Fire Tablet |
|---|---|---|---|---|
| Besturingssysteem | iPadOS (gesloten ecosysteem) | Android (open ecosysteem) | Windows 11 (volledig desktop OS) | Fire OS (beperkt) |
| App Ecosysteem | 1.5 miljoen iPad-geoptimaliseerde apps | Google Play Store (breed maar minder tablet-geoptimaliseerd) | Volledige Windows software compatibiliteit | Beperkt tot Amazon Appstore |
| Stylus Ondersteuning | Apple Pencil (beste in klas) | S Pen (goed, maar minder nauwkeurig) | Surface Pen (uitstekend) | Geen officiële stylus |
| Productiviteit | Uitstekend met toetsenbord | Goed (DeX mode) | Beste (volledig Windows) | Beperkt |
| Prijs/Budget | €399-€2.399 | €249-€1.299 | €699-€2.499 | €59-€249 |
| Batterijduur | 10 uur (consistent) | 12-15 uur | 9-13 uur | 12 uur |
Kies voor een iPad als:
- U al in het Apple-ecosysteem zit (iPhone, Mac)
- U de beste tablet-geoptimaliseerde apps wilt
- U waarde hecht aan langdurige software-updates
- U professionele creatie-tools nodig heeft
Overweeg alternatieven als:
- U een volwaardige laptopvervanger nodig heeft (Surface)
- U op zoek bent naar het beste prijs/kwaliteit verhouding (Samsung)
- U alleen basisfuncties nodig heeft (Fire Tablet)
7. Onderhoud en Ondersteuning
7.1 AppleCare+ Waardeanalyse
AppleCare+ kost €129 voor 2 jaar dekking en biedt:
- Onbeperkt incidenten voor scherm- of achterkantschade (€29-€99 eigen risico)
- Batterijvervanging als capaciteit onder 80% zakt
- Prioritaire telefonische ondersteuning
- Wereldwijde dekking
Is het de moeite waard?
| Scenario | AppleCare+ Aangeraden? | Besparing bij Schade |
|---|---|---|
| Kinderen/studenten (hoog risico op schade) | Ja | €300-€500 per incident |
| Zakelijk gebruik (frequent transport) | Ja | €200-€400 per incident |
| Thuisgebruik (laag risico) | Nee (tenzij u onhandig bent) | €100-€200 over 2 jaar |
| iPad Pro (dure reparaties) | Ja | €400-€800 per incident |
7.2 Batterijgezondheid en Levensduur
iPad-batterijen zijn ontworpen om 80% van hun oorspronkelijke capaciteit te behouden na 1000 oplaadcycli (ongeveer 3-5 jaar normaal gebruik). Tips voor batterijonderhoud:
- Vermijd extreme temperaturen (boven 35°C of onder 0°C)
- Laad niet constant op 100% (idealiter tussen 20-80%)
- Gebruik de originele lader of MFi-gecertificeerde accessoires
- Activeer “Geoptimaliseerd batterijladen” in instellingen
- Sla uw iPad op met 50% lading bij langdurige niet-gebruik
U kunt de batterijgezondheid controleren via Instellingen > Batterij > Batterijgezondheid (iPadOS 16.1 en nieuwer). Een batterijvervanging door Apple kost €119-€149, afhankelijk van het model.
7.3 Software-updates en Levenscyclus
Apple ondersteunt iPads doorgaans 5-7 jaar met software-updates, langer dan de meeste Android-tablets. Huidige ondersteuningsstatus (2024):
- iPadOS 17 compatibel: iPad Pro (alle modellen), iPad Air (3e gen en nieuwer), iPad (5e gen en nieuwer), iPad mini (5e gen en nieuwer)
- Niet meer ondersteund: iPad Air 2, iPad mini 4, iPad (4e gen)
Regelmatige updates zorgen voor:
- Beveiligingspatches
- Nieuwe functies
- Prestatieverbeteringen
- Compatibiliteit met nieuwe apps
8. Duurzaamheid en Milieu-overwegingen
Apple heeft significante stappen gezet in duurzaamheid, maar elektronische apparaten hebben altijd een milieu-impact. Overwegingen:
8.1 Apple’s Milieu-initiatieven
- 100% gerecycled aluminium: Gebruikt in alle iPad-behuizingen sinds 2020
- Gerecycled tin: In het soldeer van het logic board
- Gerecycled zeldzame aardmetalen: In alle magneten
- Apple Trade In: Programma voor inruil en recycling van oude apparaten
- Energieneutrale productie: Alle iPad-modellen worden geproduceerd met 100% hernieuwbare energie
8.2 Levensduur Verlengen
Om de ecologische voetafdruk van uw iPad te minimaliseren:
- Gebruik uw iPad zo lang mogelijk (gemiddelde levensduur is 4-6 jaar)
- Repareer in plaats van vervangen bij schade
- Doneer of recycle uw oude iPad verantwoord
- Gebruik energiezuinige instellingen (automatische helderheid, korte auto-lock)
- Koop tweedehands of gerevitaliseerd als dat aan uw behoeften voldoet
8.3 Inruil- en Recyclingopties
Apple biedt verschillende programma’s:
- Apple Trade In: Ontvang credit voor uw oude iPad (€30-€500 afhankelijk van model en staat) bij aankoop van een nieuwe. Apparaten in slechte staat worden gratis gerecycled.
- Apple GiveBack: Doneer uw apparaat voor goed doel via Apple’s partners.
- Lokale recycling: In Nederland en België kunt u elektronisch afval inleveren bij gemeentelijke inzamelpunten.
Voor meer informatie over verantwoord elektronisch afval beheer:
9. Toekomst van de iPad: Wat Kunnen We Verwachten?
Geruchten en patentaanvragen suggereren verschillende interessante ontwikkelingen voor toekomstige iPad-modellen:
9.1 Verwachte Innovaties
- OLED-schermen: Geruchten wijzen op OLED-displays voor toekomstige iPad Pro-modellen, met betere contrastverhoudingen en energie-efficiëntie.
- Glass back design: Mogelijke terugkeer naar een glazen achterkant voor MagSafe-ondersteuning en draadloos opladen.
- M3-chip: De volgende generatie iPad Pro’s zal waarschijnlijk de M3-chip krijgen, met verbeterde prestaties en efficiëntie.
- Vouwbare iPad: Patentaanvragen tonen experimenten met vouwbare displays, hoewel dit waarschijnlijk nog jaren weg is.
- Verbeterde camera’s: Betere low-light prestaties en mogelijk een periscoop lens voor optische zoom.
9.2 Software Ontwikkelingen
iPadOS evolueert snel met nieuwe functies:
- Betere multitasking: Verdere verbeteringen aan Stage Manager en vensterbeheer.
- Professionele apps: Meer desktop-klasse applicaties zoals Final Cut Pro en Logic Pro die al op iPad beschikbaar zijn.
- AI-integratie: Verwacht meer machine learning functies voor foto-bewerking, tekstverwerking en stemassistentie.
- Externe monitor ondersteuning: Betere integratie met externe schermen, mogelijk met meerdere virtuele desktops.
9.3 Prijsontwikkelingen
Historisch gezien stijgen de basisprijzen van iPads licht met nieuwe generaties, maar de waarde die ze bieden neemt ook toe:
| Model | 2020 Startprijs | 2022 Startprijs | 2024 Startprijs | Prijsstijging |
|---|---|---|---|---|
| iPad Pro 11″ | €899 | €949 | €999 | +11% |
| iPad Air | €649 | €679 | €729 | +12% |
| iPad (basis) | €399 | €439 | €599 | +50% |
| iPad mini | €459 | €549 | €599 | +31% |
De grootste prijsstijging zien we bij de basis-iPad, die steeds meer functies van duurdere modellen overneemt. De Pro-modellen zien geleidelijke prijsstijgingen in lijn met inflatie en toegevoegde functies.
10. Veelgestelde Vragen over iPads
10.1 Is een iPad een goede laptopvervanger?
Dat hangt af van uw behoeften:
- Ja, als: U voornamelijk web browst, e-mailt, documenten bewerkt, en lichte creatie taken doet. Met een Magic Keyboard en de juiste apps kan een iPad Pro veel laptop-taken aan.
- Nee, als: U gespecialiseerde software nodig heeft (bv. bepaalde CAD-programma’s), veel bestanden beheert, of afhankelijk bent van specifieke Windows/macOS applicaties.
Voor de meeste studenten en kantoormedewerkers is een iPad met toetsenbord een uitstekende laptopvervanger. Professionals in creatievelingen zullen waarschijnlijk nog steeds een desktop machine nodig hebben voor zware taken.
10.2 Kan ik een iPad gebruiken voor programmeren?
Ja, maar met beperkingen:
- Mogelijk met: Apps zoals Pythonista, Swift Playgrounds, CodeSandbox, en terminal-emulators. Cloud-IDE’s zoals GitHub Codespaces werken goed.
- Beperkingen: Geen volledige lokale ontwikkelomgeving, beperkte toegang tot besturingssysteem, moeilijk om complexe projecten te beheren.
- Beste opties: iPad Pro met M-chip en externe monitor voor de beste ervaring. Overweeg ook een Raspberry Pi of kleine Linux-machine voor lokale ontwikkeling.
Voor serieus programmeren is een traditionele laptop of desktop nog steeds de beste keuze, maar voor leren, kleine projecten of cloud-gebaseerd werk is een iPad een haalbaar alternatief.
10.3 Hoe lang gaat een iPad mee?
Met goede zorg gaat een iPad gemiddeld 4-6 jaar mee, maar dit hangt af van verschillende factoren:
- Batterij: Na 3-4 jaar zult u waarschijnlijk merkbare capaciteitsverlies ervaren (80% van origineel).
- Prestaties: iPads blijven meestal vloeiend dankzij Apple’s chipontwerp en software-optimalisaties, zelfs na 5+ jaar.
- Software ondersteuning: Apple ondersteunt apparaten meestal 5-7 jaar met updates.
- Fysieke staat: Schermen en behuizingen kunnen slijten, vooral bij intensief gebruik.
Met batterijvervanging (€119-€149) en eventuele reparaties kan een iPad gemakkelijk 6-8 jaar meegaan. Veel gebruikers houden hun iPad langer dan hun smartphone.
10.4 Is AppleCare+ de moeite waard?
Zie sectie 7.1 voor een gedetailleerde analyse. Kort samengevat:
- Ja voor iPad Pro-modellen (dure reparaties)
- Ja voor kinderen/studenten (hoog risico op schade)
- Overweeg voor iPad Air/basis als u onhandig bent
- Niet noodzakelijk voor thuisgebruik met lage risico’s
10.5 Kan ik mijn iPad upgraden?
Nee, iPads zijn niet upgradebaar na aankoop:
- Opslag is vast en kan niet worden uitgebreid
- RAM is gesoldeerd op het moederbord
- De batterij kan wel worden vervangen, maar dit is geen upgrade
Kies daarom wijselijk bij aankoop, vooral wat betreft opslagcapaciteit. De enige “upgrades” die mogelijk zijn, zijn accessoires (toetsenbord, stylus) en software-updates.
11. Koopgids: Waar en Wanneer Kopen
11.1 Beste Akoopmomenten
Timing kan u honderden euros besparen:
- Apple Evenementen: Nieuwe iPads worden meestal aangekondigd in maart/april of september/oktober. Koop net voor een aankondiging voor de beste deals op huidige modellen.
- Black Friday: November – veel retailers bieden 10-20% korting op iPads en accessoires.
- Back-to-School: Juli-augustus – Apple biedt vaak gratis AirPods of korting voor studenten.
- Einde kwartaal: Maart, juni, september – retailers willen voorraad opmaken.
- Refurbished: Apple’s gerevitaliseerde modellen bieden tot 15% korting met volledige garantie.
11.2 Waar te Kopen
| Winkel | Voordelen | Nadelen | Beste voor |
|---|---|---|---|
| Apple Store (online/fysiek) | Volledige ondersteuning, Apple Trade In, personalisering, studentenkorting | Volle prijs (geen kortingen), beperkte bundels | Nieuwe modellen, beste service |
| Apple Refurbished Store | Tot 15% korting, nieuwe batterij, volledige garantie | Beperkte voorraad, geen personalisering | Budgetbewuste kopers die kwaliteit willen |
| Amazon | Snelle levering, vaak bundels met accessoires, goede retourbeleid | Geen Apple-support, soms duurdere accessoires | Snelle aankopen met Prime |
| MediaMarkt, Coolblue, BCC | Fysieke winkels, bundels, soms kortingen, goede klantenservice | Minder expertise dan Apple Store | Hands-on ervaring voor aankoop |
| Bol.com | Veel verkopers, vaak goede deals, snelle levering | Wisselende voorraad, minder consistentie | Prijsbewuste kopers |
| KPN, Vodafone, T-Mobile | Gespreide betaling, bundels met data-abonnement | Duurder op lange termijn, vaak gebonden aan contract | Cellular modellen met abonnement |
11.3 Tips voor de Beste Deal
- Vergelijk prijzen met Tweakers Pricewatch (NL) of Idealo (BE).
- Overweeg oudere modellen – een iPad Air 4e gen is vaak voldoende voor de meeste gebruikers.
- Koop accessoires apart – bundels zijn vaak duurder.
- Check Apple’s Education Store als u student, leraar of ouder bent (tot 10% korting).
- Overweeg een bedrijfslease als u zakelijk gebruikt (fiscale voordelen).
- Gebruik cashback-sites zoals Shopmium of Quidco voor extra besparingen.
11.4 Tweedehands iPads Kopen
Tweedehands kan veel geld besparen, maar let op:
- Vertrouwde verkopers: Koop bij gerenommeerde platforms zoals Apple Refurbished, Back Market, of Refurbed.
- Controleer de staat: Vraag om foto’s/videos van het apparaat, vooral scherm, behuizing en poorten.
- Batterijgezondheid: Vraag om een screenshot van Instellingen > Batterij > Batterijgezondheid.
- Activatielock: Zorg dat het apparaat niet gekoppeld is aan een iCloud-account (vraag de verkoper het uit te loggen voor uw ogen).
- Garantie: Apple’s standaard garantie is 1 jaar, maar tweedehands heeft vaak geen dekking meer.
- Prijsverwachting: Een 2-jarige iPad zou 30-40% goedkoper moeten zijn dan nieuw.
Voor meer informatie over consumentenrechten bij tweedehands aankopen:
12. Conclusie: Welke iPad is het Beste voor U?
De beste iPad voor u hangt af van uw specifieke behoeften, budget en gebruikspatroon. Hier’s een snelle beslissingsgids:
| Gebruikersprofiel | Aanbevolen Model | Essentiële Accessoires | Geschat Budget |
|---|---|---|---|
| Casual gebruiker (web, e-mail, streaming) | iPad (10e gen) 64GB Wi-Fi | Smart Folio | €600-€700 |
| Student (notities, onderzoek, lichte productiviteit) | iPad Air (5e gen) 128GB Wi-Fi + Cellular | Apple Pencil 2, Smart Folio | €1.000-€1.200 |
| Professionele creatieveling (tekenen, foto-bewerking) | iPad Pro 11″ 256GB Wi-Fi + Cellular | Apple Pencil 2, Magic Keyboard | €1.600-€1.900 |
| Zakelijk gebruik (laptop vervanging) | iPad Pro 12.9″ 512GB Wi-Fi + Cellular | Magic Keyboard, Apple Pencil 2 | €2.200-€2.600 |
| Reiziger (compact, onderweg gebruik) | iPad mini (6e gen) 128GB Wi-Fi + Cellular | Smart Folio, Apple Pencil 2 | €800-€900 |
| Budgetbewust (beste prijs/kwaliteit) | iPad (9e gen) 64GB Wi-Fi (refurbished) | Derde-partij toetsenbordhoes | €400-€500 |
Onthoud dat de duurste optie niet altijd de beste is voor uw behoeften. Een iPad Air met de juiste accessoires kan voor veel gebruikers een betere keuze zijn dan een iPad Pro. Gebruik onze calculator hierboven om de totale kosten over de levensduur van uw iPad in te schatten, inclusief accessoires en abonnementen.
Voor de meest actuele informatie over iPad-modellen en hun specificaties, raadpleeg de officiële Apple iPad-pagina.
Voor onafhankelijke reviews en benchmark-tests: